Sme národ imbecilov?

Autor: Viliam Ostatnik | 17.3.2014 o 17:30 | (upravené 17.3.2014 o 18:31) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  303x

Často mám taký pocit, že je tomu tak. Koniec koncov, každý pozná vo svojom okolí nejakého blázna. Pokiaľ nikoho takého nepoznáte, možno ste ním vy. Odpútam sa však nachvíľu od toho, že v tom mojom okolí, hoci by sa možno nejaký našiel, som ním ja. Totižto o sebe hovoriť nechcem, prišlo by mi to moc sebecké a mnohých by to mohlo dokonca pobúriť. A tak pre istotu, aby som nikoho nepobúril, budem rašej hovoriť o iných bláznoch okolo mňa.

Veľkú časť z nich je možné stretnúť na cestách, počas sviatkov sa ich počet dokonca znásobuje. Sú to tí, ktorí jazdia rýchlo bez toho, aby vedeli poriadne šoférovať, sú netolerantní a nevenujú sa šoférovaniu (popri tom, ako šoférujú).

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo máme na ceste pruhy? Podľa mňa existujú iba pre to percento imbecilov na cestách, ktorí by inak nevedeli kam ísť alebo dať prednosť. Nie, pruhy by nám v tolerantnej a vyspelej spoločnosti ozaj na cestách nebolo treba. Chcem odbočiť doľava? Jednoducho sa zaradím na odbočenie smerom doľava, nepotrebujem dlhé biele pásy nakreslené na cestách aby som sa zorientoval. Nehovoriac o tom, že nežijeme v New York City, kde takého pruhy majú väčší význam ako u nás. Paradoxne, v mestách ako je New York tieto pruhy absolútne nikto nerešpektuje, a aj tak sa tlačí jeden cez druhého. A tu dostáva priestor tolerancia. Tolerovať sa na cestách totižto rozhodne treba, inak by hrozilo, že z práce prídete domov napríklad mŕtvy. Lenže k tolerancií netreba pruhy, ale rozum. A ten niektorým chýba. Nie, on chýba mnohým. To je lepšie. A tak to nie sú pruhy ktoré nám treba, ale rozum. Občias by stačil aj ten sedliacky.

Alebo čo s odbočovaním do prava na červenú? Pokiaľ za celú svoju enormne dlhú, skoro 238-ročnú históriu Amerika niečím prispela k rozvoji civilizácie okrem NASA a francúzskych hranolčekov je to možnosť odbočiť vpravo. Logicky, aj na červenú. Prečo by som mal stáť a čakať na odbočenie doprava, keď nič nejde, respektíve idú autá v dostatočných rozostupoch na zaradenie sa? Je to len ďalší dôkaz toho, že sme krajina plná netolerantných imbecilov, ktorý nevedia šéférovať a ktorým treba nakresliť čiary na cestu, aby vedeli kam ísť. A zakázať sa zaradiť do pruhu, asi z dôvodu, že by sa úmrtnosť na cestách zvýšila rázom o približne takých 78 percent.

Ďalším príbehom, ktorý má za následok to, že autá riadia aj ľudia, ktorým by som nedal do ruky ani ovládať od Playstationu, je príbeh automatických prevodoviek. Vďaka nim sa každý deň bojím výjsť z parkoviska. Možno že totiž pôjde po hlavnej niekto, kto nevie ovládať auto, ktoré šoféruje. A je veľká pravdepodobnosť, že to auto bude mať 3 tony, bude veľké, a bude mať napríklad štyri kruhy na kapote. A je nejaká pravdepodobnosť, že ten za volantom bude niekto s menom napríklad Darra Rolince. Tak to chodí.

Takže nie sú to ani pruhy, ani svetlá, a ani automatické prevodovky, ktoré nám treba. Treba nám rozum. Potom budeme viac tolerantný na cestách. A budeme spokojnejší a šťastnejší. A možno nám ten rozum pomôže aj v tom nezvoliť si do prezidentského kresla ďalšieho komunistu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?