KDH? Alebo radšej SDH?

Autor: Viliam Ostatnik | 1.4.2014 o 23:57 | Karma článku: 7,22 | Prečítané:  249x

Dúfal som, že k tomu nikdy nebude musieť dôjsť – myslím k tomu, že budem verejne kritizovať KDH. Nikdy som síce neschvaloval všetky praktiky a idey ich politiky, ale aspoň som mohol vždy povedať, že ich rešpektujem ako legitímnu pravicu. Dokonca v niektorých svetlých momentoch aj ako legitímnu kresťanskú pravicu, s čím som bol spokojný.

Dnes sa tento môj rešpekt žiaľ roztrieštil ako arogantné sebavedomie Fica po sobotnajšej noci. Dnes už dá sa povedať, že stratili nie len moju podporu, ale aj tento môj bezvýznamný rešpekt. Strane by som osobne navrhol premenovanie sa z KDH na SDH – Sociálno demokratické hnutie. Rozhodne by som to nespájal s kresťanstvom  ako takým (pojem demokratický nie je pre mňa smerodajný, keďže ho používa aj napríklad ľavicový SMER-SD), ktorému robí takáto politika len zlé meno. Nehovoriac o skutončosti, že v európskom meradle by sa KDH rozhodne nezaradilo medzi  CDU (Christian Democratic Union) ale skôr medzi CSU (Christian Socialist Union).
Chýba nám opozícia a chýba nám pravica. Chýba nám tradicionalistická (kresťanská) strana, ktorá by zastávala svoje hodnoty bez toho, aby bola ochotná sa pre ne spojiť s Belzebubom. V opozícií by účinkovala spolu s liberálnou demokraciou. Ľudia by si mohli vybrať medzi konzervatívnou stranou a medzi liberálnou stranou. Nepotrebovali by sme už žiadne hlúpe istoty a plané sľuby, stačila by len slušná politika.
Obsahom pojmu sa dá KDH pre mňa porovnať k sociálnej demokracií – je to to isté ako pojem morské prasiatko. To, že ho tak voláme nemení vôbec nič na skutočnosti, že nie je ani morské, a nie je to ani prasiatko. A to je mi veľmi ľúto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal Gašpar podľa prezidenta Kisku vysvetliť.

PRIMÁR

Chrípka prerástla do celoslovenskej epidémie

Počet chorých za uplynulé týždne vzrástol o tretinu, očkovaných je primálo.

KOMENTÁRE

Hanba, pán Gašpar. V tomto štáte je cynizmus štandardom

Podpis signalizuje nové dno vedenia krajiny.


Už ste čítali?